Historie

Historie oddílu


   Oddíl vznikl v roce 2005 pod hlavičkou TJ Sokol Znojmo. Za zrodem tohoto oddílu stál Pavel Homolka. V tomto oddíle zatím byla posádka pouze dospělích. Začínalo se špatně. Nebyla loď, ani pádla. Peníze na loď dodala ZENZA a.s., pádla si každý drak zaplatil sám. Po jedné sezóně se drakům tohoto oddílu nelíbilo chování a vedení tohoto oddílu a přešli k TJ Znojmo-kanoistika.

   Takže zůstalo pár odvážných draků se starým vedením. To se psal rok 2006. Z bývalé posádky zůstalo asi pět členů: Homolka Pavel - náčelník, Homolková Věra - hospodář, Novák Jiří, Střecha František, Mičulka Jan. Udělal se nábor nových členů a loď jezdila dále. V této posádce byly i děti. Člen týmu Šalamoun Jan st. na některých závodech viděl závodit školní posádky a napadlo jej, že by takovou posádku mohli složit i ve Znojmě. Slovo dalo slovo a začal se dělat nábor do juniorské posádky Sokola Znojmo. Tím , že se založila juniorská posádka, v posádce dospělích tito lidé chyběli a proto byli osloveni rodiče dětí z juniorské posádky. Takže Sokol Znojmo měl dvě posádky dračích lodí.

   V roce 2008 byla juniorská posádka reprezentovat Českou republiku na ME v Sabaudii ( Itálie). Odtud přivezli za třetí místo na 200m bronzovou medaili.

   V roce 2009 se tato posádka účastnila ME klubových posádek v Budapešti ( Maďarsko ). Zde získali za závod y na 200m mix, 200m open, 2000m mix, 2000m open - 4x bronzové medaile a za 500m mix a 500m open - 2x stříbrné medaile. Toto bylo zásluhou Jiřího Nováka,který tyto děti dokázal motivovat a svým chováním je vedl k těmto výšinám. Za toto patří panu Novákovi velké díky. Tato posádka se dále v tomto roce zúčastnila MS v Račicích. Z této akce přivezli někteří zlaté medaile za první místo na trati 2000m juniorky.

   Dospělí takové úspěchy neměli. První místo na rybníku Svět v Třeboni.

   Po MS vyvrcholili rozepře , které se střádali po celou sezónu a oddíl se znova rozdělil. Zase zůstalo vedení a pár jednotlivců pod Sokolem. Ostatní založili svůj oddíl pod TJ Znojmo. A tímto se začíná psát nová historie tohoto oddílu.

Novinky:závody:
21.6. 2014
ČSDL
Hranice

závody:
28.6. 2014 - 29.6. 2014
Český pohár
Slapská přehradaOdkazy: